logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Uwaga!!! Opóźnienia w kursowaniu autobusów

    z dnia: 2012-08-10
Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że od 6 sierpnia br. w związku z planowanym remontem wiaduktu nad torami kolejowymi przy Alei Wojska Polskiego na wysokości zakładów Polontex (dawna CEBA) jezdnie zostaną zwężone do jednego pasa ruchu w obu kierunkach.
Uwaga!!! Opóźnienia w kursowaniu autobusówUwaga!!! Opóźnienia w kursowaniu autobusów

Remont i związane z nim utrudnienia w przejeździe mogą spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów linii nr 53, 65 i 68. Przez pierwsze dni od wprowadzenia zmiany organizacji ruchu, czasy przejazdów linii 53, 65 i 68 będą monitorowane. W przypadku wystąpienia znacznych opóźnień, będziemy zmuszeni do skrócenia tras tych linii do węzła przesiadkowego Estakada.

Takie rozwiązanie pozwoliłoby uniknąć przejazdu przez zakorkowaną Aleję Wojska Polskiego i przyspieszyło dotarcie do centrum za pomocą połączeń przesiadkowych na linię tramwajową, która w szybki i bezkolizyjny sposób przejęłaby przewóz pasażerów linii podmiejskich na odcinku Aleja Pokoju - śródmieście. Informujemy ponad to, że alternatywny przejazd przez Aleję Niepodległości do centrum (zamiast Aleją Wojska Polskiego) jest niemożliwy z powodu ograniczenia tonażu na moście do 15 ton. Przeprowadzona ekspertyza dopuszcza przejazd autobusów przez most jedynie w przypadku zwężenia do jednego pasa ruchu w obu kierunkach, co przy przewidywanych utrudnieniach na trasie DK 1 spowoduje zwiększenie korków również w tej części miasta.

W przypadku zaistnienia konieczności skrócenia tras linii autobusowych nr 53,

65 i 68 do węzła Estakada, zostaną Państwo o tym niezwłocznie poinformowani.

Z poważaniem

Dyrektor

mgr Mariusz Sikora