logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Uwaga!!! Zmiana organizacji MZK

    z dnia: 2023-11-27
...
Szanowni Państwo,
Z informacji przekazanych Gminie przez przedstawiciela Wykonawcy PORR S.A., tj. firmy realizującej przebudowę drogi krajowej nr 91 na odcinku Częstochowa – Nowa Wieś wynika, że:
1. Przystanek MPK dotychczas znajdujący się na wysokości bloków
Uwaga!!! Zmiana orgamizacji MZKUwaga!!! Zmiana orgamizacji MZK
przy ul. Cementowej został przeniesiony o ok. 200 m w stronę Częstochowy i został oznakowany zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu;
2. Wykonawca uzgodnił z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Częstochowie trasy przejazdów linii autobusów nr 53, 65 i 68;
3. Komunikacja powiatowa PKS będzie kursować trasami bez objazdów, a oznakowanie tymczasowe dotyczące możliwości przejazdu dla komunikacji PKS do końca miesiąca zostanie skorygowane .
4. Wykonawca jest w trakcie uzgadniania aneksu do projektu tymczasowej organizacji ruchu dotyczącej umożliwienia:
- wjazdu w ul. Fabryczną – kierunek z Katowic
- wyjazdu z ul. Fabrycznej – kierunek do Częstochowy. Kierunek do Katowic nie będzie możliwy - wyznaczony będzie objazd do skrzyżowania DK 91 / ul. Handlowa.
- wyjazdu z ul. Leśnej – kierunek do Częstochowy.
5. Otrzymany projekt tymczasowej organizacji ruchu przedstawiamy w załączeniu.
Jednocześnie informujemy, że Urząd Miasta Częstochowy wystosował komunikat o zmianach w komunikacji miejskiej, który publikujemy w załączeniu.
Zdajemy sobie sprawę z  utrudnień wynikających z przebudowy drogi krajowej nr 91 i będziemy je cały czas monitorować. Jesteśmy w stałym kontakcie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach oraz z Wykonawcą, tj. PORR S.A. W miarę postępu i zaangażowania prac, będziemy występować o ograniczanie uciążliwości, aby dojazd do poszczególnych miejsc na terenie Gminy Poczesna był dostępny jak najkrótszymi trasami i w jak najkrótszym czasie.
Wójt Gminy Poczesna
Krzysztof Ujma
 
 
Uwaga!!! Zmiana organizacji MZKUwaga!!! Zmiana organizacji MZK
Uwaga!!! Zmiana organizacji MZKUwaga!!! Zmiana organizacji MZK
Uwaga!!! Zmiana organizacji MZK
Uwaga!!! Zmiana organizacji MZK