logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

W drodze po kolejny tytuł

    z dnia: 2012-08-29
Gmina Poczesna już po raz piąty ubiega się o otrzymanie zaszczytnego tytułu Gmina Fair Play. We wtorek w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie władz gminnych z przedsiębiorcami i przeprowadzająca audyt - Joanną Trzcionką.
W drodze po kolejny tytuł W drodze po kolejny tytuł

Najpierw goście zgromadzeni w sali 31 obejrzeli prezentację o Gminie. Wójt Krzysztof Ujma, przedstawił nie tylko swoje dokonania w zakresie m.in. inwestycji, kultury, oświaty, współpracy z innymi gminami, ale opowiedział także o swoich planach.

- Przepraszam, że ta prezentacja była dość długa, ale chciałem, żeby była wyczerpująca – uśmiechnął się wójt.

- Nic nie szkodzi – skomentowła Joanna Trzcionka. – Dzięki tej wyczerpującej prezentacji mam odpowiedzi na kilka pytań, które i tak bym musiała zadać.

Po prezentacji odbyła sie rozmowa z przedsiębiorcami. Na spotkaniu obecni byli: Marta Staniec – szefowa Zornicy, Zbigniew Paruzel – współwłaściciel zajazdu Mistral i właściciel postawionego tydzień temu wiatraka prądotwórczego. Była też Barbara Łukaszewicz - producent opakowań

oraz współwłaściciel Domu Przyjęć Okolicznościowych Beata - Mohammad Al-Mashadani..

- To w zasadzie wszyscy państwo z tej samej branży  – zaczęła Joanna Trzcionka. - Konkurencja.

- Raczej nie nazywamy się kokurencją – tłumaczyła Marta Staniec. – Ale mówimy o sobie, jako o przedsiębiorcach z podobnych branż.

Przedsiębiorcy zaznaczyli, że prowadzenie działalności ma terenie Gminy Poczesna ma przede wszystkim same plusy. Minus - to chęć postawienia przez dyrekcję dróg - ekranów dźwiękoszczelnych.

- Takie ekrany to dla nas śmierć – dodał współwłaściciel "Beaty". – Jeśli nam je założą, to splajtujemy. Dlaczego? Bo z drogi kompletnie nie będzie nas widać. Ale społeczność na naszym terenie jest  wyrozumiala. O nie zakładanie ekranów walczy ramię w ramię z nami i panem wójtem, który też jest po naszej stronie.

- Jedynie co chcielibyśmy od Gminy to aby organizowała co jakiś czas takie biznesowe spotkania – powierdzili przedsiębiorcy. – Czasami warto nas posłuchać, bo nasze rady mogą się przyczynić do jeszcze lepszego rozwoju gminy.

Po prezentacji, spotkaniu z biznesmenami Joanna Trzcionka w towarzystwie sekretarz Renaty Smędzik zwiedzała gminę. Była pod wielkiem wrażeniem nowoczesnej hali sportowej:

- Muszę pryznać, że bardzo dobrze zainwestowaliście te pieniądze – powiedziała audytorka.

 - Mieszkańcy już teraz przychodzą do mnie  i pytają, kiedy w nowej hali będą mogli zacząć grać w piłkę – uśmiechnął się wójt Krzysztof Ujma. – A ja im mówię: wszystko w swoim czasie pozwólcie mi najpierw otworzyć tę halę.

Joannie Trzcionce bardzo spodobał się  nowy most na Warcie odbudowany po powodzi. Zachwyciły ją rzeźby balansujące w pracowni Jerzego Kędziory.

- Bardzo dokładnie obejrzałam gminę – podsumowała Joanna Trzcionka. – Cieszę się, że przez blisko osiem godzin wizytacji nie poświęciłam nawet godziny na wypoczynek.

an