logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

W Gminie Poczesna będzie realizowany Program „Opieka wytchnieniowa”...

    z dnia: 2024-02-20
... dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024.


W ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024 realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej finansowanego
w ramach Funduszu Solidarnościowego  zostanie objętych  10 rodzin z terenu Gminy Poczesna.
    Przewidywany czas realizacji programu: od marca – do grudnia 2024r.       
Przewidywana liczba godzin usługi: maksymalnie 213 godz. na rodzinę (w wyżej wskazanym okresie), w ramach pobytu dziennego.
            Opieka wytchnieniowa ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach. Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki będą miały czas dla siebie, przeznaczając go na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie  bieżących, niezbędnych spraw.  .                                                .       .       
         Na realizację zadania Gmina Poczesna w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej otrzymała kwotę 108 630,00 zł.

 
Kierownik Gminnego Ośrodka
Pomocy Społecznej
Elżbieta Różycka