logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

W niedzielę,

    z dnia: 2024-01-21
21 stycznia 2024 roku odbyło się uroczyste poświęcenie nowego wozu strażackiego dla OSP POCZESNA.
woz atrazackiwoz atrazacki
Nowy wóz strażacki to ważny element poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Poczesna. Teraz, w przypadku sytuacji nagłych, strażacy ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej i sprawniej działać, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy.
Przypomnijmy, że 13 stycznia, w miejscowości Poczesna, na placu przy Remizie OSP, odbyło się powitanie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego GCBA 7/52 zbudowanego na podwoziu Scania P450B4X4HZ XT z układem napędowym 4x4. W wyniku rozstrzygniętego przetargu ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 dostarczyła firma Szcześniak Pojazdy Specjalne Sp.z.o.o.
Na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – dla jednostki OSP Poczesna zostały zaplanowane środki finansowe z następujących źródeł: środki z budżetu Gminy Poczesna, środki zewnętrzne rządowe WFOŚiGW, ze środków własnych OSP Poczesna. Koszt całkowity samochodu to kwota 1 493 835,00 złotych.
OSP POCZESNA to Jednostka, która działa w strukturach Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Bliskość drogi DW 91 generuje dużą liczbę wyjazdów do drogowych wypadków. Strażacy wzywani są też do pomocy przy innych zdarzeniach losowych.
Gratulujemy strażakom nowego pojazdu i życzymy tyle samo powrotów co wyjazdów!
Iwona Skorupa
fot. dh Zbigniew Strugacz
zam. an
 
woz atrazackiwoz atrazacki
woz atrazackiwoz atrazacki
woz atrazackiwoz atrazacki
woz atrazackiwoz atrazacki
woz atrazackiwoz atrazacki
woz atrazacki
woz atrazacki
woz atrazacki
woz atrazacki
woz atrazacki