logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Warsztaty tradycyjnych

    z dnia: 2024-03-20
palm wielkanocnych w Hucie Starej B.
11
Niedziela Palmowa już wkrótce…. Co roku w sołectwach Gminy Poczesna powstają tradycyjne palmy wielkanocne. Prym wiodą w tym Koła Gospodyń Wiejskich, które również w tym roku podczas wspólnych warsztatów z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Hucie Starej B wykonały tradycyjne ręcznie robione palmy wielkanocne.
Zostały wykonane z wierzbowych gałązek, które już zdążyły pokryć się baziami, bukszpanu, traw i kolorowej bibuły. Były piękne w swej prostocie. Przede wszystkim była to chyba najlepsza forma integracji, bo nic tak nie zbliża, jak wspólna praca. I tak w ciągu zaledwie kilku godzin powstały oryginalne palmy, które są prawdziwą kwintesencją wiosny, a nie wytworem masowej produkcji. Dziękujemy p. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Hucie Starej B - Urszuli Krysińskiej za możliwość wykonania tegorocznych palm wielkanocnych w Sali lekcyjnej.
Iwona Skorupa
Iwona Skorupa, Lidia Golis

zam. an
 
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1