logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Wioska Internetowa we Wrzosowej

    z dnia: 2009-08-07
Wójt Gminy Poczesna wystąpił z wnioskiem o utworzenie we Wrzosowej w budynku byłego Domu Dziecka pracowni internetowej. W ramach projektu - „Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich” w sołectwie ma znaleźć się kilkanaście dostępnych dla mieszkańców stanowisk komputerowych, przy których będzie można skorzystać bezpłatnie m.in. z Internetu.
Wioska Internetowa we WrzosowejWioska Internetowa we Wrzosowej
Centrum Kształcenia będzie ośrodkiem zbliżonym w swoich funkcjach do mieszczącego się w Hucie Starej B Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach.
Z pakietu oferowanych we Wrzosowej usług, będzie mogła korzystać każda osoba zamieszkującą Gminę Poczesna, zainteresowana poszerzaniem swojej wiedzy, podnoszeniem kompetencji czy zdobywaniem nowych kwalifikacji.
Tutaj również zainteresowani będą mieli dostęp do kształcenia ustawicznego
w formie on-line. Centrum ma pełnić rolę oświatowo-kulturalną.
Centrum Kształcenia współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Działania 2.1a SPO RZL jako efekt współpracy Fundacji Regionalnej Promocji Zatrudnienia oraz Przedsię-biorstwa Telekomunikacyjnego Optoland S.A. i Urzędu Gminy Poczesna. O uroczystym otwarciu Wioski we Wrzosowej poinformujemy Państwa w najbliższym czasie, obecnie trwają bowiem końcowe prace montażowo-techniczne.