logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Z serca dla serca

    z dnia: 2021-02-26
Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma przekazał na licytację dla Olka Filipowskiego pastele, w celu pozyskania funduszy dla ratowania życia dwuletniego dziecka.
obraz-dla-olkaobraz-dla-olka

Pastele suche na czarnym papierze, o wymiarach: 100x70 cm, przedstawiają kościół pw. Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej. W ten sposób, plastyk – Janusz Koniecki upamiętnił, noc Bożego Narodzenia 2020 roku.

Olek Filipowski w październiku ubiegłego roku skończył 2 latka, a większość swojego życia spędził w szpitalnych salach. Chłopiec cierpi na ciężką wadę serca. Jak czytamy na stronie internetowej: „ze skrajną postacią tetralogii Fallota, atrezją tętnicy płucnej z ubytkiem międzykomorowym, krążeniem obocznym MAPCA’s.”

Rodzice od chwili narodzin synka, walczą o jego każdy oddech. Po setkach badań, setkach konsultacji uznano, że jedyną szansą dla Olka jest operacja za oceanem. Aby leczenie – a tym samym ratowanie życia Olka – mogło zostać rozpoczęte trzeba zebrać ok. 4 milionów złotych.

Rodzice chłopca, w swoich apelach podkreślają, że operacja musi się odbyć jak najszybciej, gdyż z każdym miesiącem szanse na jej powodzenie są coraz mniejsze.

Do akcji – pomoc finansowa dla Olka – włączają się ludzie dobrej woli. Wójt Krzysztof Ujma przekazał obraz na ręce dziadków Olka.

- Bardzo dziękujemy za ten piękny dar serca – powiedział w rozmowie telefonicznej tata Olka, Piotr Filipowski. - Wszystkim, którzy włączają się aby pomóc naszemu synkowi, bardzo serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do licytacji pastele suche na czarnym papierze, o wymiarach: 100x70 cm, przedstawiające kościół pw. Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej.

Aneta Nawrot

zamieściła: an

 
obraz-dla-olkaobraz-dla-olka
obraz-dla-olkaobraz-dla-olka
obraz-dla-olkaobraz-dla-olka
obraz-dla-olka
obraz-dla-olka
obraz-dla-olka