logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Z wizytą w Warszawie

    z dnia: 2023-05-26
Seniorzy z gminy Poczesna, na zaproszenie Senatora RP Ryszarda Majera odwiedzili gmach sejmu i senatu RP w Warszawie. Przy okazji wizyty w stolicy zwiedzali także Stare Miasto oraz Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.
22 maja 2023 roku, na zaproszenie senatora RP Ryszarda Majera do Senatu przybyli seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Poczesnej. Podczas wizyty grupa mogła zwiedzić budynki Sejmu i Senatu, zapoznać się z zasadami legislacji oraz dowiedzieć się jakie prawa i obowiązki przysługują parlamentarzyście.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu i  Senatu. Nasi seniorzy poszerzyli  wiedzę na temat funkcjonowania parlamentu oraz codziennej pracy posłów i senatorów. Duże wrażenie zrobiła na nich Sala Sejmowa.  Po gmachu sejmu i senatu seniorów oprowadził przewodniczka, który opowiedziała o pracy parlamentarzystów. Uczestnicy wycieczki zachwycili się różnorodną architekturą sejmową  i wysłuchali ciekawego wykładu na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Następnie na zaproszenie senatora Ryszarda Majera zjedli obiad w restauracji sejmowej. W wycieczce seniorom towarzyszyła radna – Agnieszka Pietrzak. Wyjazd był dla seniorów doskonałą okazją do zwiedzenia nie tylko sejmu i senatu, ale też pięknych miejsc w Warszawie, które będąc tam, koniecznie trzeba zobaczyć. Prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Poczesnej -  Jadwiga Zemła składa serdeczne podziękowania Panu Senatorowi Ryszardowi Majerowi za zaproszenie i doskonałą organizację wizyty, a Panu Wójtowi Gminy Poczesna - Krzysztofowi Ujmie za bezpłatny transport. Seniorzy wrócili z wyjazdu pełni nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.
Iwona Skorupa