logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Zimowe ferie za nami

    z dnia: 2012-02-17
Drugi tydzień ferii zimowych w Gminie Poczesna obfitował w atrakcje przygotowane dla dzieci i młodzieży. 40 – osobowa grupa młodych mieszkańców naszej gminy wzięła udział w zimowisku w uroczym Ślemieniu w powiecie żywieckim. Autorami programu warsztatów, które odbyły się już po raz drugi, byli opiekunowie zespołów tanecznych TAKT, BŁYSK i ZF WRZOSOWIANIE, natomiast organizacją wyjazdu zajęło się Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji. Uczestnicy zimowiska wzięli udział w różnego rodzaju zajęciach, które poszerzyły ich kompetencje nie tylko w zakresie tańca i śpiewu, ale również rozwinęły umiejętności w obszarze działań plastycznych.
Zimowe ferie za namiZimowe ferie za nami
W pamięci uczestników na długo zostanie wspomnienie wieczoru teatralnego, podczas którego odbyły się małe spektakle teatru lalek, przygotowane od początku do końca przez młodzież – począwszy od wykonania kukiełek i rekwizytów i stworzenia scenariusza a zakończywszy na występie przed koleżankami i kolegami. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiła wizyta w Muzeum Browaru Żywiec. Po przekroczeniu dębowych wrót, goście Muzeum weszli w inny świat - świat piwa naznaczony 150-letnią historią Browaru w Żywcu. Bliskość eksponatów muzealnych powodowała, że zwiedzający niemal metafizycznie przenieśli się w odległe czasy, dostrzegając tym samym zmiany, jakie na przestrzeni wieków zaszły w technologii produkcji piwa. Duże wrażenie zrobiła rekonstrukcja XIX-wiecznej uliczki oraz typowa dla tamtych czasów karczma. Przysiadając na moment w galicyjskiej karczmie, można było poczuć atmosferę, w której konsument najczęściej spotykał się z żywieckim piwem. W świetlicach środowiskowych dzieci i młodzież spotykali się, aby wziąć udział w zajęciach plastycznych, sportowych, rekreacyjnych. W Brzezinach Nowych zorganizowano wyjazd do kina na film Alvin i wiewiórki. Popularnością cieszyły się lodowiska zorganizowane we Wrzosowej i w Korwinowie.