logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Zostały wprowadzone

    z dnia: 2022-10-18
zmiany w komunikacji miejskiej. Dotyczą one również komunikacji na terenie gminy Poczesna. Zmiany dotyczą linii nr: 25, 20, 14 oraz 69.
komunikacjakomunikacja
Podkreślić należy, że dzięki negocjacjom Wójta Gminy Poczesna – Krzysztofa Ujmy z władzami Częstochowy oraz na podstawie wypracowanych porozumień, na całej długości trasy linii nr 14 i 20 – obowiązywać będą bilety miejskie.
Cena biletu jednorazowego miejskiego - zgodnie z Załącznikiem do Zarządzenia nr 2370.2022 Prezydenta Miasta Częstochowy z dnia 25 sierpnia 2022 r. dotyczącego wysokości opłat za usługi przewozowe w komunikacji miejskiej – wynosi: 4,20 zł (normalny – ważny 45 minut od momentu skasowania) i 2,10 zł (ulgowy – ważny 45 minut od momentu skasowania). Natomiast za miejski godzinny należy zapłacić: 5 zł (normalny) i 2,50 zł (ulgowy).
Bilet podmiejski kosztuje 5, 60 zł (normalny) i 2,80 zł (ulgowy), natomiast miejsko podmiejski godzinny, to wydatek rzędu: 6,20 zł (normalny) oraz 3,10 zł (ulgowy).
 
LINIA NR 14
- od Rząsawy do Brzezin będzie ona kursować bez zmian. Przez miejscowości: Brzeziny Nowe oraz Sobuczyna będzie dojedzie do pętli Malowinicza.
Część kursów (zostaną oznaczone na rozkładzie jazdy) z miejscowości Sobuczyna będzie miało trasę przez Młynek i Mazury, aż do pętli Nierada-Szkoła, pozostałe do pętli – Nierada.
Pamiętaj: Linia 14 nie będzie kursować przez miejscowość Brzeziny Kolonia, ul. Korkową, aż do pętli Korkowa;
 
LINIA NR 69
- od 1 października 2022 roku – linia ta przestała istnieć. Została zlikwidowana, a jej trasę obsługiwać będą wydłużone kursy linii nr 14;
 
LINIA NR 20
- wszystkie kursu tej linii, które do tej pory wykonywane były do pętli Korkowa, uległy przedłużeniu i obecnie prowadzą one przez ul. Korkową oraz miejscowość Brzeziny Kolonia, aż do pętli Brzeziny;
 
LINIA NR 25
- została skrócona od strony Kuźnicy do pętli Malownicza i od 1 października – NIE KURSUJE: do Sobuczyny, Brzezin Nowych i pętli Brzeziny, gdyż została ZASTĄPIONA – na ww. odcinku – linią nr 14.
 
Aneta Nawrot
- na podstawie materiałów Urzędu Miasta Częstochowy;
grafika UM Częstochowa