UWAGA PASAŻEROWIE !!!
z dnia: 2016-08-26
Sobota 27.08.2016
-
dodatkowe autobusy
-
na koncerty XXIV Dni Częstochowy w dz. Północ
Miejski Zarząd Dróg i Transportu jako organizator komunikacji miejskiej oraz MPK w Częstochowie Sp. z o.o. jako wykonawca przewozu
w sobotę 27.08.2016 roku w godz. od 17:30 do 23:00 wzmacniają obsługę komunikacyjną do przewozu uczestników koncertów organizowanych w dz. Północ z okazji XXIV Dni Częstochowy poprzez uruchomienie dodatkowej linii r 91 kursującej z Placu Biegańskiego
do Fieldorfa-Nila i alei Wyzwolenia.
Trasa linii 91 będzie przebiegać z Placu Biegańskiego (przystanek przy Kilińskiego k. pogotowia) przez Kilińskiego, Dekabrystów, Filedorfa-Nila do alei Wyzwolenia (przystanek linii 29 w kierunku ulicy Kukuczki).
Powrót będzie się odbywał z tymczasowego, dodatkowego przystanku przy alei Wyzwolenia, usytuowanego przed skrzyżowaniem z ulicą Fieldorfa-Nila (po północnej stronie terenu imprezy).
Z wymienionych powyżej przystanków przy alei Wyzwolenia w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Fieldorfa-Nila będą również w godzinach popołudniowych i wieczornych korzystać autobusy linii nr 92, która jest linią zastępującą tramwaje w alei Wyzwolenia.
Rozkłady jazdy linii nr 91 na dzień 27.08.2016 roku są dostępne na stronie www.mzd.czest.pl i na przystankach.
Na stronie internetowej MZDiT dostępny jest również schemat przebiegu trasy linii 91.
Przejazdy podlegają opłatom zgodnie z obowiązującą taryfą na liniach miejskich.
UWAGA !!! ZMIANA TERMINU OBJAZDÓW linii nr 14, 25, 38 i 69
Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że z powodu budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Sabinowskiej, Żyznej i Dźbowskiej od soboty 3.09.2016 roku do odwołania (a nie jak wcześniej zakładano od 29.08.2016) nastąpią zmiany w przebiegu tras
linii nr 14, 25, 38 i 69.
Autobusy ww. linii będą kursować wg następujących zasad:
Linia 14
W kierunku Rząsawa/Rząsawa Dworzec PKP: z ulicy Żyznej ulicami Poselską, Wypalanki, Bór, Jagiellońską do Sabinowskiej dalej bez zmian.
W kierunku Brzeziny/Korkowa: z ulicy Sabinowskiej ulicami Jagiellońską Bór, Wypalanki, Poselską do Żyznej dalej bez zmian.
Linia 25
W kierunku Wyczerpy-Osiedle: z ulicy Żyznej ulicami Poselską, Wypalanki, Bór, Jagiellońską do Al. Bohaterów Monte Cassino dalej bez zmian.
W kierunku Malownicza: z Al. Bohaterów Monte Cassino ulicami Jagiellońską, Bór, Wypalanki, Poselską do Żyznej dalej bez zmian.
Linia 38
W kierunku Raków-Dworzec PKP: z ulicy Żyznej ulicami Poselską, Wypalanki, Bór do Jagiellońskiej dalej bez zmian.
W kierunku Leśna: z Jagiellońskiej ulicami Bór, Wypalanki, Poselską do Żyznej dalej bez zmian.
Linia 69
W kierunku Dworzec Główny PKP: z ulicy Żyznej ulicami Poselską, Wypalanki, Bór, Jagiellońską do Al. Bohaterów Monte Cassino (pomijając wjazd w ulicę Sabinowską i Piastowską) dalej bez zmian.
W kierunku Nierada: z Al. Bohaterów Monte Cassino (pomijając wjazd w ulicę Piastowską i Sabinowską) ulicami Jagiellońską, Bór, Wypalanki, Poselską do Żyznej dalej bez zmian.
Autobusy ww. linii ze względu na wydłużoną trasę i czas przejazdu nie będą się zatrzymywać na przystankach pośrednich usytuowanych przy ulicach Bór i Wypalanki.
Zmiany na liniach nr 25 i TN oraz zawieszenie linii nr 92
- od 3 września 2016 roku
Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że w związku z całkowitym zamknięciem alei Wyzwolenia na odcinku od skrzyżowania tej arterii z ulicami Michałowskiego i Wańkowicza do Fieldorfa-Nila od soboty 3.09.2016 r. do odwołania nastąpi całkowite zawieszenie kursowania zastępczej komunikacji tramwajowej obsługiwanej autobusami linii nr 92 oraz zmiana tras przejazdu linii nr 25 i nocnej TN.
Linia 25 w obu kierunkach będzie od przystanku MICHAŁOWSKIEGO kursować ulicą Michałowskiego z pominięciem przejazdu ulicą Fieldorfa-Nila i aleją Wyzwolenia oraz przystanków BACEWICZ, FIELDORFA-NILA i BACZYŃSKIEGO. Na objazdowym odcinku trasy przy ulicy Michałowskiego będą obowiązywać przystanki MICHAŁOWSKIEGO (w kier. Malowniczej), SCHILLERA (w obu kierunkach) i IWASZKIEWICZA (w kier. Wyczerp). Pozostała część trasy linii 25 nie ulega zmianie.
Linia nocna TN będzie kursować z Fieldorfa-Nila (przyst. za pętlą tramwajową) do Michałowskiego i dalej tak jak linia 25 przez Michałowskiego i kolejno przez przystanki: BACEWICZ, MICHAŁOWSKIEGO, SCHILLERA do przystanku IWASZKIEWICZA i dalej bez zmian.
Podobnie jak w przypadku linii 25, dla linii TN zostaną zawieszone wszystkie przystanki usytuowane na wyłączonym z ruchu odcinku alei Wyzwolenia.
Wszystkich pasażerów linii tramwajowej obsługiwanej tymczasowo autobusami linii nr 92 w związku z zawieszeniem jej kursowania prosimy o korzystanie z kursujących w dzielnicy Północ linii autobusowych nr 15, 16, 22, 24, 25 i 29.
Przepraszamy za utrudnienia