logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Najlepsi absolwenci Gminy Poczesna

    z dnia: 2009-08-07
Tradycją czerwcowych sesji Rady Gminy Poczesna stało się wręczanie Nagród Wójta najlepszym absolwentom gimnazjów z terenu gminy.
Najlepsi absolwenci Gminy PoczesnaNajlepsi absolwenci Gminy Poczesna
W tym roku 25 czerwca władze gminy, radni oraz zgromadzeni na XXVI sesji goście mogli gratulować czterem najlepszym gimnazjalistom oraz ich rodzicom i opiekunom.
Wśród wyróżnionych znaleźli się:
  • Stefania Kulig - absolwentka Zespołu Szkół w Hucie Starej B, która uzyskała średnią ocen 5,79. Stefania na przestrzeni swoich lat szkolnych wyróżniała się wiedzą i umiejętnościami, które pozwoliły jej na start w licznych konkursach i olimpiadach. Zdobyła wyróżnienia m.in.: w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży „Kiedy dzwonię po straż pożarną”, Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej ks. Jerzego Szymlika oraz III miejsce w IX Powiatowym Konkursie Ekologicznym pod patronatem Starosty Częstochowskiego Andrzeja Kwapisza.
  • Piotr Schröder - absolwent Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego, który ukończył szkołę ze średnią ocen 5,88. Zdaniem wychowawców Piotr to uczeń spokojny, kulturalny, odpowiedzialny i rozsądny. Jednakże wydaje się, że jego „żyłką” jest matematyka i informatyka. Te dziedziny oraz wszechstronna wiedza z zakresu ekologii i Unii Europejskiej przyniosły mu szereg nagród m.in.: I miejsce w I Powiatowym Konkursie Ekonomiczno-Matematycznym „Giełda papierów wartościowych”, IV miejsce w IX Powiatowym Konkursie Ekologicznym w Starczy oraz VII miejsce w ogólnopolskim konkursie „Młody Europejczyk”.
  • Dawid Żurek - jest absolwentem Zespołu Szkół we Wrzosowej. Dawid odznacza się dużą pracowitością i ambicją, co pomogło mu w osiągnięciu wzorowych i bardzo dobrych wyników ze średnią końcową 5,14. Dawid brał udział w licznych zawodach, konkursach i olimpiadach, podczas których uzyskał: tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z geografii oraz III Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów organizowanej przez MEN. Ponadto zajął VI miejsce w XIV Edycji Ligi Szkół Podstawowych i Gimnazjów w warcabach 100-polowych w Częstochowie. Jest także laureatem konkursu matematycznego „Kangur” oraz X, XI, XII i XIII edycji Lig Szkół Podstawowych i Gimnazjów organizowanych przez MDK w Częstochowie w warcabach 100-polowych.
  • Łukasz Sławek - jest absolwentem Zespołu Szkół nr 2 w Częstochowie - Brzezinach. Ukończył szkołę ze średnią ocen 4,93. Jest chłopcem bardzo ambitnym, pracowitym oraz koleżeńskim. Był członkiem samorządu klasowego. Interesuje się sportem, co owocuje jego startami w różnego rodzaju za-wodach szkolnych. Szczególne sukcesy odnosi w tenisie ziemnym. Ponadto od września 2008 r. systematycznie bierze udział w zajęciach Akademii Siatkówki im. Arkadiusza Gołasia.
Wręczanie nagród jest bardzo ważną tradycją. Wyróżnienia podkreślają bowiem, iż gmina posiada wybitną młodzież, która ma duży potencjał. Podjęta przez nich szkoła średnia a następnie studia, mogą jedynie dalej rozwijać to, co zostało już zasiane przez ich rodziców i nauczycieli. Gratulując absolwentom, miejmy nadzieję na ich przyszłą pracę na rzecz ziemi pocześniańskiej.