logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Pierwszy Memoriał w warcabach 100-polowych

    z dnia: 2012-09-10
. W październiku minie druga rocznica śmierci Stanisława Markowskiego – wielkiego społecznika, pedagoga i trenera zawodników w warcabach 100-polowych.
Pierwszy Memoriał w warcabach 100-polowychPierwszy Memoriał w warcabach 100-polowych

 

I Memorial im. Stanisława Markowskiego odbył się w świetlicy w Nowej Wsi. Otworzył go wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma. Na uroczystośc przybyli m.in. przewodniczaca Rady Gminy – Lidia Kaźmierczak, radna Eulalia Płaszak, wice prezes LKS „Grom” Henryk Pałasz. Z Warszawy przyjechała długoletnia działaczka i propagatorka warcabów – dr Maria Maldenhawer-Frey, autorka wielu książek metodycznych.

 

W zawodach, w ramach Memoriału, udział wzięło 36 zawodników. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: do 13 lat (chłopcy i dziewczęta), powyżej 16 lat (chłopcy i dziewczęta) oraz powyżej lat 16-tu (kobiety i mężczyźni).

 

Nasi zawodnicy odnieśli sukcesy. Złoto przypadło Maksowi Puchale w kategorii do 13 lat. Również złoty medal wywalczył – z tym, że w kategorii do lat 16 – Daniel Gleń. Jeśli chodzi o dziewczęta, to złoty medal (w kat. do 16 lat) otrzymała Monika Pyrcz, a srebrny – w tej samej kategorii – Iwona Stasiak.

 

Wójt Gminy Poczesna przygotował upominki dla zawodników, a panie z Kola Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi i Zawodzie przygotowały obiad.

 

- Impreza była udana pod każdym względam – posumowąła Barbara Wąsińka, córka Stanisława Markowskiego, która kontumnuuje dzieło swojego ojca.

 

an