logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Smacznie, kolorowo i ludowo

    z dnia: 2012-08-20
Uroczysty i malowniczy korowód rozpoczął XIII Powiatowe Dożynki. W tym roku ich gospodarzem były Konopiska.
Smacznie, kolorowo i ludowoSmacznie, kolorowo i ludowo

Na stadionie, przed halą sportową w niedzielny poranek stanęły barwne stoiska, na których gospodarzami były przeważnie gospodynie z Kół Gospodyń. Częstowały własnoręcznie upieczonymi ciastami. Dużym powodzeniem cieszyły się także pajdy chleba ze smalcem i kiszone ogórki.

Uroczystości rozpoczął barwny korowód. Natomiast punktualnie o godzinie 11 rozpoczęła się polowa msza święta. Oprócz zaproszonych gości i gospodarzy uczestniczyli w niej mieszkańcy Konopisk i okolic. Przed zakończeniem uroczystej eucharystii, ksiądz poświęcił dożynkowe wieńce i tegoroczne plony. Następnie wszyscy dzielili się chlebem wypieczonym z tegorocznego zboża.

Po oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na występy zespołów ludowych, a następnie na nagrody. Komisja uznała, że wszystkie wieńce są przepiękne i wszystkie zasługują na wyróżnienie.

Następnie przyszedł czas na na rozstrzygnięcie konkursu „Estetyczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej”. W tej konkurencji trzecie miejsce zajęła Teresa Jędruszek z Kolonii Brzeziny. Były też wyróżnienia dla producentów. W tej kategorii również nie zabrakło przedstawiciela Gminy Poczesna. Wyróżnienie przypadło pani Annie Leszczyńskiej z firmy LEMAR ze Słowika.

an