logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Torba ratownicza

    z dnia: 2023-01-08
dla Jednostki OSP Nierada, w gminie Poczesna.
torbatorba
7 stycznia, w biurze poselskim w Częstochowie, Pan Szymon Giżyński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Panem Ryszardem Majerem - Senatorem Senatu Rzeczypospolitej Polskiej wręczyli torbę ratowniczą dla Jednostki OSP Nierada, w gminie Poczesna.
Torba została przekazana na ręce Prezesa Jednostki- Marcina Jabłońskiego, w obecności Komendanta Gminnego Zbigniewa Strugacza, członków Zarządu OSP Nierada oraz Wójta gminy Poczesna- Krzysztofa Ujmy.
Torba ta wykorzystywana jest przy udzielaniu pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w różnych sytuacjach: w wypadkach drogowych czy pożarach. Jest ona wyposażona w sprzęt dzięki któremu druhowie mogą działać do momentu przybycia wykwalifikowanego zespołu ratownictwa medycznego. Przy przeprowadzaniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy liczy się każda sekunda. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, to właśnie szybka reakcja zazwyczaj decyduje o skuteczności interwencji. Udzielenie niezbędnej pomocy leży z reguły w rękach wykwalifikowanych ratowników i druhów OSP, którzy docierają na miejsce wypadku jako pierwsi. Nie byłoby to jednak możliwe bez odpowiedniego sprzętu i akcesoriów. Dziękujemy!
I.Skorupa


zam.an
 
torbatorba
torbatorba
torba
torba