logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Urząd Gminy w rekach strażaków

    z dnia: 2009-08-07
Bardzo widowiskowe okazały się manewry strażaków ochotników z terenu gminy Poczesna zorganizowane 3 lipca. Obiektem, na którym jednostki z: Poczesnej, Słowika, Wrzosowej, Nierady, Huty Starej A i Bargłów prezentowały swoje umiejętności był budynek Urzędu Gminy. Ćwiczenia bojowe odbywały się pod czujnym okiem zawodowych strażaków z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie na czele z zastępcą Komendanta Miejskiego PSP mł. bryg. Arkadiuszem Biskupem.
Urząd Gminy w rekach strażakówUrząd Gminy w rekach strażaków
Inicjatywa przeprowadzenia ćwiczeń spoczęła na Gminnym Zarządzie OSP w Poczesnej. Jak powiedział Komendant Gminny druh Marian Kołodziej: „Od dawna staraliśmy się o zgodę od Komendanta Miejskiego na zorganizowanie takich ćwiczeń i cieszymy się, że możemy je przeprowadzić dzisiaj.” Swojego zadowolenia nie krył również przyglądający się strażackim manewrom Wójt Krzysztof Ujma.
Podczas ćwiczeń bojowych strażacy i zgromadzona publiczność miała okazję również podziwiać najnowszy nabytek PSP w Częstochowie najnowocześniejszy samochód -drabinę Iveco Magirus (SD37), który został zakupiony również z funduszy przekazanych przez samorząd gminy Poczesna.