logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

W piątek

    z dnia: 2023-12-09
8 grudnia 2023 roku w Hali Sportowej w Poczesnej pod patronatem Prezesa Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie Posła na Sejm RP Andrzeja Szewińskiego i Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy odbyły się zawody sportowo rekreacyjne „Polonijna Gwiazdka na Sportowo 2023”.
hala sportowahala sportowa
Swoją obecnością zaszczycili nas: Prezes Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie Poseł na Sejm RP - Andrzej Szewiński, Genadij Baranowicz - Starosta Białej Waki, Prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Wójt gminy Poczesna - Krzysztof Ujma, przedstawiciele Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego z Częstochowy w osobach: Jerzy Raganiewicz, Maciej Hupa, Włodzimierz Prochaska, Paweł Moskal - członkowie Zarządu, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej - Jadwiga Knapik, główny specjalista do spraw sportu - Paweł Wiśniewski, nauczyciele wychowania fizycznego.
Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma złożył wyrazy uznania i podziękowania za wkład Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie w rozwój sportu oraz życzył kolejnych lat kreowania idei olimpijskich.
Rywalizacja sportowa została rozegrana pomiędzy reprezentacjami uczniów ze szkół: z Białej Waki, gminy Konopiska oraz gminy Poczesna. Po rozegranych zawodach sportowych w piłce nożnej halowej, piłce siatkowej i tenisie stołowym rozpoczęła się sztafeta, potem rzuty do kosza na czas, a następnie strzały do bramki na ilość i celność.
Polski Komitet Olimpijski to wspaniała historia, promocja sportu i olimpijskich wartości. Dla absolutnej większości sportowców medal igrzysk olimpijskich jest jednym z absolutnie największych osiągnięć, jakie mogą nastąpić w sporcie. Igrzyska i ruch olimpijki to jednak nie tylko medale. To przede wszystkim duch sportu, uczciwej rywalizacji i przyjaźni. Tego właśnie dzisiaj byliśmy świadkami w Hali Sportowej w Poczesnej, podczas Międzynarodowych Zawodów Sportowych.
Iwona Skorupa
fot. I.Skorupa, A.Tronina

zam. an
 
hala sportowahala sportowa
hala sportowahala sportowa
hala sportowahala sportowa
hala sportowahala sportowa
hala sportowahala sportowa
hala sportowahala sportowa
hala sportowahala sportowa
hala sportowa
hala sportowa
hala sportowa
hala sportowa
hala sportowa
hala sportowa
hala sportowa