logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Śląski OR ARiMR z kamizelkami i komputerami w szkole w Słowiku

    z dnia: 2013-01-28
  Stanisław Gmitruk Dyrektor  Śląskiego OR ARiMR oraz Paweł Gliński główny specjalista w BZZL Śląskiego OR - odwiedzili Zespół Szkolno- Przedszkolny  w Słowiku. Placówka ta objęta została objęta akcją prowadzoną przez ARiMR : „Bezpieczeństwo dzieci na drogach”.  Akcja  cieszy się niezłomnie ogromnym zainteresowaniem uczniów, grona pedagogicznego, władz samorządowych, Policji jak i wszystkich, którym leży na sercu szeroko pojęte bezpieczeństwo naszych milusińskich.
Śląski OR ARiMR z kamizelkami i komputerami w szkole w SłowikuŚląski OR ARiMR z kamizelkami i komputerami w szkole w Słowiku

Spotkanie w uroczyście otworzyła Iwona Skęda Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego,  następnie głos zabrali: Krzysztof Ujma Wójt Gminy Poczesna, Stanisław Gmitruk Dyrektor Śl.OR oraz Robert Skorek z  Komisariatu Policji w Poczesnej.

Wszyscy zgodnie przypomnieli uczniom o podstawowych zasadach ruchu drogowego oraz zwrócili uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych pozwalających pieszemu jak  i rowerzyście na bezpieczne poruszanie się na wiejskich drogach.

Ponadto w swym wystąpieniu Stanisław Gmitruk Dyrektor Śl.OR wspomniał
o zbliżającej się kolejnej kampanii przyjmowania wniosków obszarowych (OB.), ONW i rolno środowiskowych.

 Zwracając się do dzieci poprosił, by przypomniały rodzicom o terminowym składaniu poprawnie wypełnionych wniosków.
    Po zakończonej części poświęconej zasadom ruchu drogowego, ku uciesze wszystkich (obdarowanych i obdarowujących) nastąpiło uroczyste wręczenie kamizelek odblaskowych. Kamizelki otrzymało 130 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słowiku. Akcja rozdawania kamizelek połączona z prelekcją policji przyjęta została bardzo ciepło zarówno przez dzieci ochoczo spacerujące w kamizelkach, grono pedagogiczne, rodziców  jak i dyrekcję szkoły.

  W trakcie wizyty placówka została także obdarowana przez Stanisława Gmitruka Dyrektora Śląskiego OR ARiMR sprzętem komputerowym, który z Agencji trafia do placówek oświatowych i stowarzyszeń pożytku publicznego w woj. śląskim.

    Na zakończenie dyrektor  Iwona Skęda serdeczni epodziekowała zaprzekazane prezenty

Tekst i zdjęcia: Paweł Gliński