logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Młodzi pocześnianie wywalczyli dwa brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski na torze w Toruniu i Żołędowie!

    z dnia: 2020-10-08
W ubiegłą sobotą cała speedrowerowa Polska zwróciła oczy na tory w Toruniu i Żołędowie, gdzie odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Polski wszystkich kategorii wiekowych.
W dwóch z nich wystąpili młodzi zawodnicy Victorii Poczesna, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując dwukrotnie 3 miejsce. Pierwszy brąz pocześnianie zdobyli w drużynówce do lat 18 na torze w Toruniu, gdzie przyszło im rywalizować z dużo starszymi zawodnikami. Drugi raz Victoria Poczesna stanęła na najniższym stopniu podium w turnieju do lat 14, który odbywał się na torze w Żołędowie. W przypadku tych zawodów rywalizacja była dużo bardziej zacięta. Dopiero dwa ostatnie wyścigi zadecydowały o kolejności drużyn znajdujących się na miejscach od 2 do 4. Młodzi pocześnianie w decydujących momentach zachowali zimną krew i ostatecznie zajęli świetne 3 miejsce. W składzie, który wywalczył dwukrotnie 3 miejsce znaleźli się: Patryk Chwał, Aleks Radło, Mikołaj Podwyszyński, Oskar Dusiński, Jakub Ordon i Jakub Deska.
Prócz tego, w tym samym dniu na torach w Toruniu i Żołędowie rywalizowali także inni zawodnicy związani z Victorią Poczesna. W kategorii do lat 16 w barwach Lwów Częstochowa, które zajęły 2 miejsce startował Jakub Deska (6+2 pkt) i Braian Charbich (10 pkt). W turnieju młodzieżowców (do lat 23) również w barwach Lwów, które tym razem były 4. jechał Jan Knapiński (8 pkt) i Damian Natoński (12 pkt). W kategorii Kobiet, również w barwach Lwów, które zajęły 2 miejsce ścigała się Alicja Hamara (10 pkt.)
Szczegółowe wyniki Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików (do lat 14):
I miejsce – ULKS Mustang Żołędowo – 62 pkt.
II miejsce – PKS Wiraż Ostrów Wlkp. – 54 pkt.
III miejsce – PKS Victoria Poczesna – 53 pkt.
1. Aleks Radło (3,-,4,1,4) 12 pkt.
2. Mikołaj Podwyszyński (W,2,2,-,-) 4 pkt.
3. Oskar Dusiński (-,3,3,2,3) 11 pkt.
4. Jakub Ordon (2,4,-,2,2) 10 pkt.
5. Jakub Deska (3,2,3,4,4) 16 pkt.
IV miejsce – ZKS Zielona Góra – 51 pkt.
V miejsce – TSŻ Schoenberger Toruń – 27 pkt.
 
Szczegółowe wyniki Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 18):
I miejsce – ULKS Mustang Żołędowo – 49 pkt.
II miejsce – TSŻ Schoenberger Toruń – 43 pkt.
III miejsce – PKS Victoria Poczesna – 27 pkt.
1. Oskar Dusiński (2,-,3,2) 7 pkt.
2. Patryk Chwał (1,1,2*,1) 5+1 pkt.
3. Jakub Ordon (1,1,1,2) 5 pkt.
4. Mikołaj Podwyszyński (2,2,-,W) 4 pkt.
5. Aleks Radło (3,3) 6 pkt.
Tekst: Damian Krzyczman
Foto: Paweł Rajczyk
zamieściła: Iwona Skorupa